Tatil Planlarken

Seyahatlerinizde  Otel ve mekan tavsiye sitelerini kullanıyor musunuz? 
Sık seyahat ettiğimden otel, restaurant tavsiye sitelerinden yararlanıyordum. Artık temkinli kullanıyorum çünkü insanların beklentileri ve standartları çok farklı.


Son bir kaç tatilde hep ters sonuçlar oldu. Yorumları kötü bir restauranta otel sahibesinin tavsiyesi üzerine gittim. Çok memnun kaldım. Porsiyon az yazmışlar bana çok geldi. Garsonlar ilgisiz demiş ama çok ilgiliydi.

Onun tersi otele çok puan verilmiş ama benim için orta puan ancak alır. Birisi otelde kullan at terlik var diye tam puan vermiş. Ama asansörü kırmızı etiketli ve bebek arabası için başka çıkış yok. Ya da kahvaltı saati çok geç kimse yazmamış.

Özetle beklentiler ve ihtiyaçlar farklı iken başkasının görüşüyle karar almak ne kadar doğru.  olabilir. Bu yorumlarda yaşın, medeni durumun, çocuğun olup olmaması, fiziksel durumun, maddi durumun gibi bilgiler o kadar belirleyici ki. Yorumları okurken sizinle aynı doğrultuda bakış açısı ile yapılmış  değerlendirmelerin size gösterilmesi gerekiyor. Bu da yine veri ve veri analizi için derinlemesine değerlendirilmesi gereken bir alan.